צום לסירוגין

צום לסירוגין

תוכן עניינים

יכול להיות שכבר שמעתם על צום לסירוגין מכיוון שהוא די פופולרי. למרות זאת, אני רוצה לדבר איתכם עליו ולהסביר לכם אלמנטים חשובים שצריך לדעת.

צום לסירוגין זוהי בעצם ״שיטה״ או ״סוג דיאטה״ בה אנחנו מדלגים על ארוחת הבוקר, צמים במהלך רוב היום ומשאירים לעצמנו חלון קטן יותר של זמן בו אנחנו אוכלים. עכשיו, יש המון דרכים לעשות את זה כמובן. אפשר להשאיר חלון קטן יותר ולצום יותר או להשאיר חלון גדול יותר ולצום פחות לכן יש לכך המון אופציות. 

דוגמא:

 אתם יכולים לקום למשל ב – 6:00 לא לאכול 6 שעות מאז שקמתם ואז את הארוחה הראשונה שלכם לאכול ב 12:00. אבל זאת לא הדרך היחידה כמו שאמרתי קודם. אתם יכולים גם לבחור לאכול את  הארוחה הראשונה ב – 14:00 למשל.

[gap] [title style="center" text="למה זה טוב?" tag_name="h2" size="89"]

מה שצום לסירוגין מאפשר לנו בעיקר זה לאכול ארוחות גדולות יותר. במקום לפזר 2000 קלוריות בחלון של 16-15 שעות למשל, תפזרו אותם בחלון של 9 או 8 שעות ואז תוכלו לאכול את אותה כמות בפחות זמן מה שיעזור לכם לאכול ארוחות גדולות יותר ומשביעות יותר. עוד יתרון נחמד שזה נותן, זה להוריד את הדאגה מארוחת הבוקר. חלקכם בטח כבר יודעים שבתקופת מסה יש המון ״דאגה״ מסביב לאוכל. כלומר מאז שאנחנו קמים אנחנו צריכים להתחיל להכניס קלוריות בכדי להצליח להגיע לכמות האוכל הנדרשת ביום בכדי לעלות במשקל. לכן צריך לדאוג לארוחת בוקר, בוקר מאוחרת, צהריים וכו וכו וכו… בצום לסירוגין זה לא המצב. אנחנו יכולים לקום בבוקר וללכת לעסוק ישר בעניינים שלנו בלי לדאוג לאכול את ארוחת הבוקר. זה נותן הרבה שקט. וכדאי לציין שיש אנשים שמרגישים יותר פרודוקטיביים ופחות עייפים ביום העבודה שלהם כאשר הם לא אוכלים. לכן אם אתם כאלה, זה בשבילכם!

 

לחצו על התמונה בכדי ללמוד על התוכנית שלנו!

[ux_image id="2208" width="38" link="https://musclegains3000.ravpage.co.il/"] [gap] [title style="center" text="איך להתחיל להשתמש בצום לסירוגין?" tag_name="h2"]

צום לסירוגין יכול להיות מעט מאתגר בתור התחלה במידה ואתם לא רגילים לזה. למשל, אנשים כמוני שאם הם לא אוכלים זמן קצר לאחר שהם קמים הם מרגישים מאוד רעבים וחייבים לאכול ארוחה. לכן הפתרון לכך הוא ברור – תעשו את זה בהדרגה. תתחילו עם צום של שעתיים או שלוש לאחר שאתם קמים ולאחר מכן תעלו כל שבוע או כל טווח זמן מסוים בשעה או שתיים עד שאתם מגיעים לזמן המתאים לכם. ואם אתם מרגישים מאוד רעבים במהלך הצום עד לארוחה הראשונה, ניתן לשתות קפה שחור שידכא את התיאבון שלכם ויגרום לכם להרגיש שבעים יותר, וגם לשתות המון מים מה שגם עלול לגרום למעט תחושת שובע.

 

[title style="center" text="האם צום לסירוגין עוזר לנו לשרוף שומן?" tag_name="h2"]

בצורה עקיפה כן. צום לסירוגין לא נותן יתרון יותר מדי מיוחד מכל מה שדיברנו עליו עד עכשיו. לכן היתרונות הכי גדולים שהוא נותן זה היכולת להתמיד בדיאטה, לאכול ארוחות גדולות יותר, להינות מהדיאטה, לדלג על ארוחת הבוקר לאלה מאיתנו שלא אוהבים לאכול ארוחת בוקר, מתאים ללוח הזמנים של חלקינו וכדומה. לכן הוא לא יעזור לכם לשרוף יותר שומן כתוצאה מסיבה ביולוגית כלשהי… מה שכן יעזור לכם לשרוף יותר שומן זה היכולת שלכם להיצמד לדיאטה שלכם לאורך זמן, להיות במאזן קלורי שלילי, לשמור על פרמטרים בסיסיים של דיאטה, להתמיד בה ולא לסבול ממנה. זה הרבה יותר משמעותי מצום לסירוגין וזה מה שיעזור לכם באמת להתחטב כמו שצריך בסופו של דבר.

כעת השאלה המרכזית שאתם צריכים לשאול את עצמיכם כרגע זה האם זה יתאים ללוח זמנים שלכם והאם צום לסירוגין זה באמת משהו שיעזור לכם בדיאטה?

אם כן אז מצויין! אם לא, בכל מקרה אני הייתי ממליץ לכם לפחות  לנסות כדי באמת לדעת אם זה מתאים לכם או לא.

[gap] [title style="center" text="חסרון בצום לסירוגין" tag_name="h2" size="116"]

קיים חסרון אחד בנוגע לצום לסירוגין והוא קשור לתדירות ארוחות. ידוע שאם אנחנו צמים חלק מהיום ומשאירים לעצמינו חלון אחד קטן לאכילה אנחנו עלולים ליצור מצב שבו אנחנו אוכלים ארוחות גדולות יותר ופחות ארוחות בכללי מכיוון שהחלון אכילה שלנו קטן יותר. כשמדובר בפחמימות ושומנים זה פחות בעייתי, אבל אם אנחנו מדברים על חלבון זה כבר הרבה יותר קריטי. ידוע שאנחנו צריכים לצרוך מספיק מנות חלבון איכותי בכמות מספקת במהלך היום בכדי להאיץ את תהליך סנתזת החלבון בשריר (האידיאל הוא בין 4 -6 מנות חלבון במהלך היום).

לכן אם אנחנו אוכלים בחלון זמן קטן יותר אנחנו אוכלים פחות ארוחות ביום ולכן אנחנו מכניסים מנות חלבון גדולות יותר בכל ארוחה בכדי להצליח לצרוך את כל החלבון ליום ובסופו של דבר צורכים פחות מנות חלבון ביום. לכן השתדלו להכניס מספיק מנות חלבון במהלך חלון האכילה שלכם (בין 4 – 6 מנות חלבון) ואל תאכלו 100% מכמות החלבון שלכם רק בארוחה אחת או ב – 2 ארוחות.

עם זאת חשוב לי שתזכרו לא להילחץ מזה יותר מדי. המון אנשים אומרים שצריך להכניס מספיק מנות חלבון ביום והם לגמרי צודקים. אבל הם שוכחים דבר אחד מאוד חשוב וזה היכולת שלכם להתמיד לאורך זמן. אם העובדה שאתם צורכים 4 מנות חלבון ביום תמנע מכם להצליח להתמיד בדיאטה אז תשכחו מזה. וחשוב גם כן לזכור את החשיבות הגדולה יותר של צריכת חלבון בכמות מספקת בסך הכל במהלך כל היום! 

[contact-form-7 id="38"] [gap] [gap] [title style="center" text="עוד שיטה – carb back loading" tag_name="h2" size="99"]

זוהי שיטה שאני בהחלט מאוד אוהב. 

אם ניסיתם צום לסירוגין ואתם לא כל כך מתחברים לזה, השיטה הבאה היא בשבילכם: אפשר לדמות את השיטה הזאת לצום לסירוגין אבל רק לפחמימות. כלומר אתם יכולים לקחת את כל הפחמימות שלכם ליום ולשמור אותם ליותר מאוחר, ולאכול אותם גם כן בחלון זמן קטן יותר. לכן תאכלו חלק מהחלבון והשומן בבוקר למשל ואת הפחמימות תשמרו ליותר מאוחר ביום.

 

 דוגמה:

(הדוגמא היא להמחשה בלבד)

ניקח אדם שיש לו 65 גרם שומן , 200 גרם פחמימה , 176 גרם חלבון.

מה שהוא יכול לעשות זה דבר כזה:

קם ב – 7:00 

אוכל ארוחה ראשונה ב 7:30 שמכילה רק חלבונים ושומן – 44 גרם חלבון + 32 גרם שומן. (זה יכול להיות למשל חביתה עם אבוקדו או יוגורט עם שקדים, בקיצור מה שבא לכם).

הארוחה השנייה בשעה 13:00 תכיל את אותם הערכים כמו הארוחה הראשונה – 44 גרם חלבון ו 32 גרם שומן.  ( כדאי לגוון בסוגי המאכלים בין הארוחות)

ארוחה הבאה לפני אימון בשעה  17:00 תכיל – 66 גרם פחמימה + 44 גרם חלבון (כמו שאתם רואים רק בארוחה השלישית התחלנו להכניס פחמימה לארוחות שלנו, במיוחד לפני האימון.)

אימון בשעה 19:00 

ארוחה אחרי האימון בשעה 20:30 – 80 גרם פחמימה + 44 גרם חלבון.

בשלב הזה נשאר רק 54 גרם פחמימה ליום.

לכן בשעה 22:00 הוא יכול לאכול קינוח עם 54 גרם פחמימה שזה 216 קלוריות. זה יכול להיות משהו טעים כמו גלידה וכו…. 

זאת דוגמה אחת מתוך המון דוגמאות, ואתם יכולים לשחק עם זה איך שאתם רוצים. (כמעט)

אז לסיכום אלה הצעות מקובלות ודי שוות אם אתם שואל אותי לאיך שאתם יכולים לתכנן את היום שלכם במהלך הדיאטה. אתם ממש לא חייבים לעשות את זה אבל בכל מקרה אני ממליץ לנסות (:

[gap] [title style="center" text="האם צום לסירוגין ו – carb backloading מתאימים גם לתקופת מסה?" tag_name="h2" size="90"]

התשובה היא – זה תלוי! אם אתם עושים מסה נקיה עם מאזן קלורי חיובי קטן ואתם מרגישים שאתם עדיין מאוד רעבים במהלך היום ועלולים להגזים עם האכילה שלכם ולאכול יותר קלוריות משצריך, אז אולי כן. במצב הזה צום לסירוגין ו – carb backloading עלול להתאים לכם. אבל! אם קשה לכם להכניס את כל הקלוריות שלכם ליום אין הגיון להשתמש בזה בתקופת מסה.

 

זהו! אני מקווה שלמדתם דברים חדשים בנוגע לצום לסירוגין. נתראה בפוסטים הבאים בבלוג של מאסלו!

נ.ב. – רוצים לקבל תוכניות אימונים ועוד המון מידע על כושר ותזונה? לחצו כאן

נמאס לך לשרוף זמן ומאמץ בחדר כושר ולהשיג תוצאות בינוניות ולא מספקות?

הגיע הזמן לקחת את הגוף שלך לנקסט לבל ולראות תוצאות יוצאות דופן שגורמות לכל החברים להתחנן שתגלה להם את מה "הסוד" שלך.

תתחיל מלקבל במתנה תוכנית אימונים מקיפה בסגנון "פול באדי" שתיקח אותך יד ביד לגוף האלפא שלך – מלא את הפרטים שלך כאן:

ותתחיל את המסע ליום שבו תוכל להסתכל במראה ולהגיד "וואו!" 

אולי יעניין אתכם

בואו להתאמן איתנו

תוכנית אימונים אונליין שניתן לבצע בכל זמן ומכל מקום פשוט מתלבשים,מתחברים ומתחילים להתאמן.

תוכנית אימונים פול באדי מתנה

קבלו עכשיו את הכלים שעזרו לנו להתקדם בצורה הטובה ביותר ולראות תוצאות מהירות באימונים.

דילוג לתוכן